KULTURNÍ PROGRAM

Kulturní program

Ke sjezdu neodmyslitelně patří i nějaký ten kulturní zážitek. Ať už je to koncert, film nebo divadlo. To všechno bude!
Pro rozbalení více informací je nutné kliknout na šipečku vpravo od nápisu.

Shizzle Orchestra
Koncert

 • pátek 22:30-23:30

 • Klub Alfa

Rap a živá kapela. Desetičlenná banda mladých lidí, která dokáže rozpoutat peklo v každém klubu a na každé akci. Tři trombony, tuba, trubka, saxofon, basa, bicí a dva rappeři. To je kombinace, kterou byste si určitě všichni rádi poslechli.

"Ve své hudbě pracujeme s prvky klasického hip hopu, balkánské dechovky, jazzu a klasické hudby. Hrajeme dlouho, hrajeme dobře a hrajeme nahlas. Rapujeme o životě, který žijeme my a taky o tom tvém. V roce 2021 jsme vydali své debutové album Svět se zbláznil. Dva roky práce deseti lidí ve třinácti písničkách. Chceš ho slyšet naživo?"

Přijď na koncert a staň se součástí téhle nekonečné rošťárny!

Hello Marcel
Koncert

 • sobota 22:30-23:30

 • Klub Alfa

Duo, těžko umístitelné na bipólové taneční škále Swayzee vs. Brundibár (sympatický záporák z Včelích medvídků, pozn. red.) si získá srdce všelijakých publik svým upřímným citem pro krutý beat a duchaplnými texty s poselstvím.

Kromě nominace mezi 100 nejlepších elektronických kapel na Svitavsku se kapela Hello Marcel dočkala také lichotivé příčky v anketě 30 pod 30 v kategorii Vousy.

Akustická open stage
Vlastně taky koncert

 • pátek 19:00-20:30

 • Evangelický Kristův kostel

Mezi námi je spousta mladých talentovaných muzikantů a tohle je prostor přesně pro ně! Akustická open stage poběží v páteční podvečer v kostele ČCE, hned vedle Mini food festivalu a fary, na které bude příjem. Logika je taková, že účastníci přijedou, zaregistrují se na příjmu, dají si něco k jídlu a pak si půjdou poslechnout libé zvuky kytary a nějaký ten zpěv!

Je to open stage. Každý může přijít a něco zahrát, zazpívat. Budeme ale rádi, když budeme mít aspoň některé účinkující jisté předem. Pokud byste měli zájem zahrát pár písniček (ať už třeba autorských nebo i těch převzatých), kontaktujte naši koordinátorku programů Lali na adresu diopova@e-cirkev.cz. Moc se těšíme, až si vás poslechneme!

Vojtěch Boháč: Vítr, slunce, revoluce
Film s besedou

 • sobota 14:00-15:30

 • Klub Atlantik

Gigantické větrníky na moři, jejichž jedno otočení vrtule zajistí elektřinu celé domácnosti na tři dny. Tisíce zrcadel v marocké poušti, které koncentrují sluneční paprsky na vrchol 250 metrů vysoké věže. Tisíce kilometrů kabelů tažených pod mořem a ještě mnohem víc na pevnině. Evropa se rozhodla, že po staletích spalování fosilních paliv přejde během tří dekád na kompletně bezuhlíkový provoz. Času totiž kvůli stále citelnějším dopadům klimatické změny není moc. Najde v sobě kontinent dostatek odhodlání ke snad největšímu přerodu v dějinách lidstva? Tomu se věnuje nová reportáž Voxpotu, ve které jsme se rozjeli po celé Evropě, abychom zjistili, jak energetická revoluce postupuje a co nás vlastně čeká.

Voxpot je reportážní server zaměřující se na dění ve světě. Za čtyři roky fungování jeho reportéři a reportérky pokryli dění po celém světě od Číny přes Afghánistán a Evropu až po Amazonii, aby přinesli do České republiky originálně a poctivě zpracovaná svědectví o nejzásadnějších událostech a výzvách současného světa. Situaci v Rusku a na Ukrajině se tým Voxpotu věnuje dlouhodobě, a proto mohl přinášet unikátní reportáže od samého začátku ruské invaze na Ukrajinu.

ALL IMP
Improvizační divadlo

 • sobota 17:30-19:30

 • Klub Parník

Ostravská improvizační skupina All Imp působí na divadelní scéně od roku 2014. Jsme nadšení amatéři, kteří hrají představení na témata od diváků plna pohotových reakcí, nápadů a vtipu. Vše vzniká a zaniká ten večer, přání divákovo je rozkazem pro nás. Chcete trochu poezie, epické drama, anebo si klepat nožkou do líbivých zvuků právě vznikajícího chansonu? Nic není problém, a jestli to problém je, vezmeme to do hry! Toto vše je umocněno uměním našich skvělých hudebníků, kteří stejně jako my reagují na právě vzniklé situace.

Koncept večera je pokaždé jiný, protože vy, diváci, rozhodujete, kterými improvodami se budeme ubírat. Srdečně zveme na palubu a těšíme se, až se spolu v Ostravě potkáme.

www.divadloallimp.cz

ČFDS: Kdo uklidí?
Čáslavská filmově-divadelní skupina

 • sobota 15:30-17:00

 • Klub Alfa

Příběh z nejmenované neznámé malé věznice. Založeno na skutečné události.

Proti bezvýchodnosti a fatalitě Konce… stojí energie odpuštění a důvěry. Ta otvírá cestu… (to je Bůh).

Betsaida
Koncert

 • sobota 17:30-18:30

 • Klub Alfa

Betsaida je hudební těleso, kroužící kolem folku. Nad Biblí skládá písně o životě a smrti, fauně, floře i politice.

Pastoral Brother: Sex v Bibli
StandUp

 • sobota 16:00-17:30

 • Centrum Pant

Zajímá vás, co si o sexu v Bibli myslí menší a hezčí polovina Pastoral Brothers? Co si o sexu myslí Bůh? Jak je to s Onanovou masturbací? A co na to Ježíš?

Přijďte na Jakubovu StandUpobožnost, kterou hudebně doprovodí skutečný velikán s jedinečným účesem a vytříbeným hudebním vkusem Filip Boháč. Kromě biblického desatera sexu se dozvíte spoustu zajímavostí, ze kterých by se červenal i Šalomoun.

Program proběhne v Centru Pant a bude přístupný široké veřejnosti.

Máří
Koncert

 • sobota 20:00-21:00

 • P.U.B.

Jsem Máří. Zpívám, píšu texty, skládám melodie. Před dvěma lety jsem s kytaristou Šimonem Kellerem domluvila naše první hraní v jedné pražské kavárně. Postupně jsme začali psát i vlastní věci, já autorské české texty a společně s Šimonem skládat hudbu. A tak se stalo, že máme materiál na první album, které vyjde na podzim 2022! Stavte se na koncert v PUBu, těšíme se.

Činnost PUBu zaštiťuje Moravskoslezský SEM, z. s.

Kouzelník Antonín Brtník
Iluze a triky

 • sobota 18:00-19:00

 • P.U.B.

Antonín Brtník, jakožto Nejvyšší kouzelník ČR a Mistr ČR v moderní magii, si pro vás připravil představení, které vás zajisté okouzlí. Něco vyčaruje nebo něco nechá zmizet? Kdo ví, třeba ne všichni budete odcházet s tolika penězi, s kolika jste přišli. Rozhodně uvidíte magii z vysoké perspektivy, což bude bezpochyby představení, na kterém nesmíte chybět!

Činnost PUBu zaštiťuje Moravskoslezský SEM, z. s.

Edmund Kenning
Koncert

 • sobota 16:00-17:00

 • P.U.B.

Edmund Kenning je mladý a nadaný mládežník z Droždína (což je městská část Olomouce), který si píše a hraje svoji autorskou tvorbu. Můžete se těšit na písně s texty, jež mají hloubku, rozmanitost v nástrojích, na které hraje (je to multiinstrumentalista), a rovněž i v žánrech, které uslyšíte. Rozhodně vám nezahraje žádný kýčový popík.

Činnost PUBu zaštiťuje Moravskoslezský SEM, z. s.

Bez filtru live
Moderovaná diskuze s hosty Simonou Kopeckou a Benem Rollem

 • sobota 19:30-20:30

 • Klub Alfa

Diskuze Simony Kopecké, Bena Rolla a moderátorky Hany Strašákové o různém prožívání víry. Můžete se těšit na příběhy bez filtru a vyprávění, která půjdou na dřeň!