DUCHOVNÍ PROGRAM

Duchovní programy

Co by to bylo za sjezd evangelické mládeže bez duchovních programů? Tady najdete jejich přehled. Pro rozbalení více informací je nutné kliknout na šipečku vpravo od nápisu. Duchovní prožitky a vjemy lze však načerpat i při jiných programech! Například přednáškách, workshopech, ale i při sportování nebo u rozhovorů v PUBu, Čajovně či Pražské kavárně. A o tom ten letošní sjezd tak trochu je. Jsme totiž Ve víru víry, kde každý zažíváme různé věci.

Bohoslužby

 • neděle 9:00

 • Evangelický Kristův kostel (Husovo nám.)

 • Ewa Jelinek, Eliška Geislerová, Filip Keller

V neděli dopoledne proběhnou bohoslužby s vysluhováním Večeře Páně v kostele ČCE. Při těchto bohoslužbách se sejdou všichni přítomní mládežníci, organizátoři, přednášející a místní evangelický sbor, společně oslaví neděli. Hudební doprovod bohoslužeb zajistí účastníci Bigbítového kurzu. Bohoslužby povedou Ewa Jelinek a Filip Keller za pomoci dobrovolníků. Na přípravě se také podílela farářka Eliška Geislerová, která však bohužel nakonec nebude moct dorazit.

Zpěvy z Taizé

 • pátek i sobota od 23:00

 • Evangelický Kristův kostel

Všichni, kdo chtějí zakončit den společným rozjímáním, písněmi a modlitbami z Taizé, jsou vítáni v evangelickém kostele. Tyto modlitby se vyznačují, tak jako celá komunita prostotou, otevřeností a jsou výbornou příležitostí k rozjímání.

Francouzská vesnička Taizé je domovem mezinárodní ekumenické komunity, kterou založil v roce 1940 bratr Roger. Bratři se zavazují na celý život, že budou spolu sdílet materiální i duchovní společenství, život v celibátu a velké prostotě. Dnes tvoří komunitu více než sto bratří různých vyznání – z více než pětadvaceti různých národů. Srdcem každého dne v Taizé jsou tři společné modlitby.

Ranní worship session

 • Lutherův sál

 • sobota 8:00-9:00

 • neděle 8:00-8:45

Pojďme společně začít den s Bohem.

Večerní chvály God's vibe

 • Lutherův sál

 • pátek 23:00-24:00

 • sobota 23:00-24:00

Znáš Ježíše? Jsi ve víru víry, který s tebou lomcuje ze strany na stranu, asi věříš, ale vlastně nevíš kdo to ten Bůh je?

God's Vibe je místo, kde si můžeš odpočinout v Boží náruči. Místo, kde se budeš cítit bezpečně. Chvíle, kdy můžeš Boha poznat osobně. Chvíle, kdy se mu můžeš svěřit s tím, co tě trápí. Chvíle, kdy mu můžeš vzdát chválu.

Pobožnosti

 • Pátek 22:00-22:15, Evangelický Kristův kostel

  • Michael Waloschek, kurátor místního sboru

 • Sobota 09:00-09:10, Klub Alfa

  • Matějem Šulcem, student teologie

 • Sobota 21:40-21:50, Klub Alfa

  • Miri Diopová, mládežnice

Krátká společná ztišení ve formě pobožností nás budou provázet celým sjezdem. Možnost nechat se oslovit slovem a písní a ztišit se ve společné modlitbě.

Duchovní lavička

Vynořilo se vám během sjezdu nějaké téma, které byste rádi probrali s farářem? Nebo máte něco na srdci už dlouho? Stojíte o duchovní rozhovor nebo zpověď? Potřebujete si o něčem individuálně promluvit? Pokud jste na některou z otázek odpověděli ano, možná bude právě pro vás duchovní lavička.

Během celého sjezdu budou k rozhovorům k dispozici Magdalena Trgalová, farářka z pražských Dejvic a Jonatan Hudec, farář z Mladé Boleslavi. Oba jsou otevření si s vámi povídat o tom, co právě potřebujete řešit. Můžete si je kdykoliv během sjezdu někde odchytnout, nebo jim zavolat a domluvit se, kdy a kde se potkáte. Pokud se nebudete moci dovolat, napište jim SMS a oni se vám ozvou zpět.

Číslo na Magdalenu Trgalovou: 777 213 718
Číslo na Jonatana Hudce: 739 244 643

Smysluplné rozhovory o víře

 • sobota 17:30-18:30

 • čajovna na farní zahradě

„Smysluplné rozhovory jsou projekt propojující otevřené lidi, kteří se rádi baví a přemýšlí o hlubších tématech. Jeho vizí je povzbudit a podpořit nás ve smysluplnějších konverzacích a rozvíjení hlubších vztahů. Smysluplné rozhovory založil Vítek Novotný v červnu 2017 v Brně. Původně šlo o pokus, co se stane, když se sejdou lidé, kteří se vzájemně neznají a začnou si povídat o tématech, se kterými se svěřují pouze svým blízkým… nebo také vůbec nikomu. Odezva byla veliká a ze Smysluplných rozhovorů se velmi rychle stala pravidelná setkávání, která se rozrůstají i do jiných měst. Na konci roku 2019 jsme se také rozhodli vydat karty Smysluplné rozhovory, aby lidé mohli přenést hlubší konverzace i mezi své blízké a přátele.“ www.smysluplnerozhovory.cz

V naší sjezdové čajovně bude prostor pro smysluplné rozhovory o víře, budeme vymýšlet otázky a témata, které se víry týkají a budeme společně vytvářet karty Smysluplné rozhovory o víře pro další příchozí i jako inspiraci pro další smysluplné rozhovory na jiných místech, v jiných časech a s jinými lidmi. Na místě bude farářka Dráža Dušková Havlíčková.

Ahoj, jsem Dráža a jak to tak počítám, jsem už 17 let farářka, docela dlouho, ale pořád mě to docela baví. Nejvíc mě baví práce s dětmi, na táborech, na biblických, při hrách, v klidu, baví mě diskutovat s konfirmandy, s mládeží a vůbec povídat si s lidmi všech generací. Miluju dobrou kávu na cestách i doma, krásné kavárny a milou společnost. Ráda sleduju filmy a čtu knížky, když na to mám čas, a úplně nejraději cestuji se svou rodinou.