DOBROVOLNICTVÍ NA SJEZDU

Zapoj se do sjezdu!

Chceš zažít sjezd z trochu jiné strany? Zapoj se mezi dobrovolníky!
Právě díky dobrovolníkům může být sjezd takový, jaký je. Budeme moc rádi, když nám s průběhem sjezdu pomůžeš. Bez pomoci to nepůjde! Jako dobrovolník budeš mít slevu 200 Kč ze sjezdového poplatku, dostaneš sjezdové tričko zdarma a prostě budeš mít ten slavný dobrý pocit! Moc děkujeme, je to pro nás velká pomoc.

Pokud chceš být mezi dobrovolníky, přihlaš se nejpozději do 12. září 2022. Děkujeme!

S čím dobrovolníci pomáhají?

Je toho spoustu a určitě najdeme něco, co tě bude bavit.

Příjem

Odpovědná a náročná práce, která probíhá po celou dobu sjezdu a obvzláště v pátek je na ni velký nápor. Dobrovolníci na příjmu mají na starost registraci účastníků, někteří musí pracovat s penězi a počítačem. Výhodou je zkušenost z minulých let.

Šatna

Lidé, kteří jsou v pátek a v neděli v šatně a přijímají a vydávají batohy a bundy. Hlídají věci během programu.

Hlídání škol

Hlídači zajišťují otevření a zavření školy v určenou hodinu. Hlídají u vchodu, aby do školy nevnikl nikdo, kdo nemá pásku. V noci dohlíží na klid ve škole a v případě problémů je hlásí organizátorům.

Infostánek

Lidé z tohoto dobrovolnického týmu proniknou do tajů přípravy sjezdu. Do Infostánku si budou účastníci chodit pro všemožné informace a taky si kupovat trička a nicknacky. Čeká vás práce s penězi, ale taky milá setkání, při kterých budete radit lidem, která barva trička jim lépe ladí k pleti nebo kam jít na workshop :)

Zdravotníci

Tým zdravotníků se střídá v pohotovosti, během které jsou na telefonu a v případě úrazu zasáhnou, případně doprovodí nemocného k lékaři. Je nutné mít zdravotnické vzdělání či zdravotnický kurz. K dispozici bude lékarnička.


Prodej losů

Během sobotního dne budete prodávat losy do večerního slosování o ceny. Večer při slosování pomůžete s předáváním cen. Pokud vám nevadí komunikace s lidmi a rádi se smějete, je to pro vás to pravé!

Vydávání obědových balíčků

Tento tým bude mít pod palcem fakt hooodně jídla! Vydávání obědových balíčků zní jako pohodová prácička.

JAK SE ZAPOJIT?

Bude to paráda!

Jestli se chcete a můžete zapojit na sjezdu v Ostravě jako dobrovolníci, dejte nám to vědět buď v přihlášce, nebo na mail (bednarikova@e-cirkev.cz) a rovnou připojte i svá specifická dobrovolnická přání a požadavky :) Adélka se s vámi domluví na vašem konkrétním zapojení. V pondělí 19. září 2022 v 19 hodin se sejdeme na online dobrovolnickém setkání, kde se vzájemně seznámíme, vysvětlíme si, co vaše práce obnáší a nakoukneme pod pokličku přípravy sjezdu. Před akcí, případně až na akci, si mezi sebou rozdělíte směny (nemusíte se tedy bát, že byste byli vytíženi celou dobu a sjezd si vůbec neužili) a budete se řídit pokyny hlavního šéfa vaší skupinky.

SOUTĚŽ O SJEZDOVOU PÍSEŇ

To se vyplatí!

Ke každému sjezdu neodmyslitelně patří sjezdová píseň. Tu může složit úplně každý! Léto nabízí celou řadu příležitostí vzít do ruky kytaru a něco zkusit zabrnkat. Tak směle do toho!

Píseň se na sjezdu společně zpívá během ztišení a různých programů. Je doprovázena kapelou a společným zpěvem účastníků.

  • Téma písně by mělo reflektovat téma sjezdu, tedy motivy různých přístupů k víře a různosti jejího prožívání.

  • Délka písně je libovolná.

  • Pošli nahrávku a text písně s akordy na adresu mladez@e-cirkev.cz do 2. září 2022.

  • Odměna: odpuštění sjezdového poplatku (550 Kč) a sjezdové tričko zdarma

  • O vítězi rozhodne Oddělení mládeže, které si vyhrazuje možnost nevybrat žádný ze zaslaných návrhů.